0 262 414 51 49 - 0 554 132 41 74
Site İçi Arama
AİRFEL KOMBİ ARIZA KODLARI

Alarko kodları arıza anlamları Airfel

Serena kodları Alarko arıza

E-01 Arıza Kodu: Kombinin  Cihazının Ateşleme Gerçekleştiremediğini Belirten Koddur. Bir Yada İki Defa Reset İşlemi Yapınız. Reset Sonrasında Düzelme Olmazsa Gaz valfi, İyon, Elektrot Veya Merkez Kartta Sorun Vardir. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

E-02 Arıza Kodu: Kombi cihazında Limit Termostatparçası arızalı. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

MYK yetki Belgesine Sahip Bir Kombi Servisinden Destek Alınız. Evinize gelen tamircilerin mutlaka yetki belgei olup olmadığına dikkat ediniz dolandırılmayınız.

ediniz dolandırılmayınız.

H20 Arıza Kodu: Kombinin Su Basıncının Bittiğini Ve Bu Sebeple De Cihazın Çalışmadığını Belirten Arıza Kodudur. Su doldurma musluğu yardımı ile bar göstergesinde 1,5 ila 2,0 bar arasında suyu doldurun.

E05 Arıza Kodu: peteklerde ısınma sorunu sensör arızasıdır. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

E06 Arıza Kodu: kombi cihazı suyu ısıtamadığını ve sensörde arıza oldugunu söylemektedir. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

MYK yetki belgeli Servislerden Destek Alınız.

E14 Arıza Kodu: Kombi cihazlarında bacalı sistemlerde baca çekiş problemidir. İşinde uzaman bir baca temizliyicisi ile bacanızı temizletirin sorun düzelmez ise. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

 E22 Arıza Kodu: kombi cihazı Parametre yüklemelerinde arıza. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

E35 Arıza Kodu: Kombi Cihazı Ateşleme görevini yerine getirmediğini belirtir çakmak çalışıyor Alev Almadığını, Geri Sönüyor.

 Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

Alarko Trendy kombi arıza kodları

80 Ledi hatası Yanıp Sönüyor: Cihaz Kombi kendini Korumaya almıştır alev yoklugu sorunu.

 Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

80 Ve 70 Ledi hata Yanıp Sönüyor: ana kart aşırı ısınma olarak algılamış ve kendini korumaya almış bir arızadır limit termostat veya ntc lerdeki arıza sonucunda meydana gelmiştir.

 Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

80 Ve 60 Ledi hataYanıp Sönüyor: cihaz kombi anakart baca tıkalı oldugunu veya yeterli vakum olmadıgını gösterir bir bacacı yardımı ile baca temizletilmeli düzelme olmuyor ise.

Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

 60 Ledi hataYanıp Sönüyor: kombi cihaz ana kartı arıza olarak gösteriri ya fan arızalıdır yada tozlanmış yeteri kadar vakum olmadıgın yada ana kart gerçekten arızalıdır. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

70 Ve 60 Ledi hataYanıp Sönüyor: kombi basıncında 1,5 bar seviyesinin altında olarak gösteren arıza. Doldurma musluğu yardımı ile 1,5bar seviyesine kadar su doldurunuz Bu durum sürekli tekrarlanıyorsa. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

 50 Ledi hata Yanıp Sönüyor: kombi cihazı banyo suyu veya musluk suyunu bölümünün çalışmadığını gösteriyor. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

40 Ledi hata Yanıp Sönüyor: ısınma sisteminde yani peteklerde ısınma sorunu. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

Trendy-D kombi Alarko

F5 = İngiliz Anahtarı Arıza hata Kodu: Fan hatası ve hava emiş sorunu.

 Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

F4 =Reset = İngiliz Anahtarı hata Arıza Kodu: kombi ateş almıyor . Gazla İlgili Sorun.

 Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

D Kombi Kodlari  Trendy-, D Hata Kodlari Trendy-

Trendy-D Hata Anlamlar Kodları

F4 = İngiliz Anahtarı hata Arıza Kodu : kombi cihazı yanma sönme alev sürekliliği yok. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

F3 = İngiliz Anahtarı hata Arıza Kodu: kombi cihazında Peteklere Sıcaklık Gitmesini Sağlayan  bozuk. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

F2 = İngiliz  Anahtarı hata Arıza Kodu : Kombiden Sıcak Su Parçalardan Biri Olan Ntc Sensörü Arıza. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

F1 = Reset = İngiliz Anahtarı Kodu hatası: Kombiler De Aşırı Isınma ve hararet Sorunu Olduğu Zamanlar Limit Termostat arızasıdır. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

 

F0 = İngiliz Anahtarı Arıza Kodu hatası: basınç kombide yeteri kadar olmadıgını gösterir. Kombinin altındakı musluk yardımı ile suyunu tamamlayınız.1,5 ile 2,0 rasında olmalı. Sorun süreklilik gösteriyorsa. Servis Yardımına İhtiyacınız Vardır Müdahalede Bulunmayınız.

gölcük kombi servisi 

Gölcük Kombi Servis
Merkez Mh. Fatih Cd. No 43/0 Gölcük-KOCAELİ Tel : 0262 414 51 49 - 0554 132 41 74